Име:

Надка Балева Янкова (Надка Балева)

Роден/а на:

18 Юни 1946 година, 72 години, 4 месеца

Място на раждане:

с. Торос

Към момента няма статии с участието на Надка Балева Янкова (Надка Балева)
Към момента няма качени клипове с участието на Надка Балева Янкова (Надка Балева)
Към момента няма галерии с участието на Надка Балева Янкова (Надка Балева)
Към момента няма снимки с участието на Надка Балева Янкова (Надка Балева)

Информация

Професия: юрист

Специалност: право

Езици: руски;

Семейно положение: омъжена

Избирателен район: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Избрана с политическа сила: "Коалиция за България" (33.98 %)

Участие в предишно НС: 40-то Народно събрание

Парламентарна дейност:

* 40-то Народно събрание - Член (16.09.2005 - 2009)

* Парламентарна група на Коалиция за България - Член (16.09.2005 - 2009)

* Комисия по правни въпроси - Член (05.10.2005 - 2009)

* Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта - Член (05.10.2005 - 31.03.2006)

* Временна комисия за установяване на отнетото и възстановено имущество на семействата на бившите царе Фердинанд I и Борис III и техните наследници - Член (15.03.2006 - 03.08.2006)

* Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред - Член (31.03.2006 - 2009)

* Временна комисия по искането на Борис Велчев, главен прокурор на Република България, за даване на разрешение за възбуждане на наказателно преследване срещу Волен Николов Сидеров, народен представител в 40-то Народно събрание - Председател (11.05.2006 - 11.06.2006)

* Временна анкетна комисия за изясняване на случая "Куйович" - Председател (07.02.2008 - 28.03.2008)

* Комисия за контрол на Държавна агенция „Национална сигурност" - Председател (13.11.2008 - 2009)